2024. április 26, péntek - Ervin

2015. Május 24. 07:29, vasárnap | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), nso.hu

Kiesett a Pápa, a szurkolók Szűcs Lajost éltették

Kiütéses vereséget szenvedett utolsó hazai mérkőzésén a Lombard Pápa együttese, ezzel biztossá vált, hogy kiesett az egyébként is licenc problémákkal küzdő együttes.

"A lefújást követően a pápai szurkolók percekig a helyükön maradtak, majd a klubházhoz vonultak. Nem tünntetni mentek, holott a kiütéses vereség, a sorozatos vállalhatatlan játék, vagy a klub elnökének letartóztatása miatt akár okkal tehették volna ezt is. Ünnepeltek. Azt a Szűcs Lajost ünnepelték, aki tíz éven át testesítette meg azt, ami miatt érdemes meccsre járni Pápán. A szívvel, lélekkel való játékot, a profizmust. Büszke lehet a pápai futball arra, hogy ilyen labdarúgója volt. Hiányozni fogsz Lajos!"

Ami a mérkőzést illeti:

A képlet a Pápa számára egyszerű volt: nyernie kellett volna a Paks ellen, hogy maradjon esélye megtartani élvonalbeli tagságát (igaz, a Lombardnak NB I-es klublicence sincsen még egyelőre, fellebbezett az első fokú döntés ellen).Gévay Zsolt fejese után Alekszandar Randjelovics hatalmasat mentett a gólvonalon állva. A 18. percben viszont már nem volt kegyelem: Vági András passzát követően Kecskés Tamás lőtt hatalmas gólt a léc alá 23 méterről, Szűcs Lajos hatalmasat repült, de esélye sem volt a hárításra. 0–1

A 30. percben a könnyelműség majdnem megbosszulta magát: a hátul passzolgató paksi védők összehoztak egy szögletet, amely után Mouhamadou Seye fejelt kapura négy méterről, amiből gól is születhetett volna, ha a léc nincs a tolnaiak segítségére. Négy perccel később pedig jött a hideg zuhany, Haraszti Zsolt 28 méterről, laposan vette célba Szűcs kapuját szabadrúgásból, a labda pedig a sorfalon túljutva utat talált a jobb alsó sarokba. 0–2

A második félidőben is a Paks szerzett újabb gólt, sőt gólokat: a 64. percben Haraszti lőtt 14 méterről kapura, a bal alsó sarokba tartó labdát Szűcs hárította, de a kipattanó Vági elé került, aki 12 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (0–3). A kegyelemdöfést a csereként beálló Hahn János adta meg, a 84. percben 10 méterről kilővén a bal alsó sarkot. 0–4

A Pápa akkor is osztályváltásra kényszerül, ha nyer az utolsó fordulóban, pontszámban ugyanis már nem előzheti meg a Dunaújváros, Haladás kettőst, amelynek utóbbi tagja minden eredménytől függetlenül több győzelemmel fogja zárni a szezont, mint a Lombard.
A Pápa ezzel biztosan nem zárhatja a 15. helynél előrébb a 2014–2015-ös évadot.

Grőber Attila: Az Adatvédelmi Hatósághoz fordulnak az érintettek

A választópolgárok azonosításához használatos személyi számot és lakcím adatokat kért valaki az egyesület nevében az érintettektől, akik az adatvédelmi hatósághoz fordulnak - mondta el a politikus.

2024. Április 25. 18:20, csütörtök | Helyi

Fegyverrel fenyegette a mentősöket egy ember Pápateszéren, kivonult a TEK

Az eset ma délután történt, a települést egy időre le is zárták a hatóságok.

2024. Április 25. 17:46, csütörtök | Belföld

MÁV: szombattól a második ütemmel folytatódik a tavaszi utómunkálat a győri fővonalon

Szombaton kezdődik a győri vasúti fővonal felújításának második utómunkálati szakasza; a május 9-ig tartó fázisban Bicske és Szárliget között végeznek munkálatokat - közölte a MÁV Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2024. Április 25. 17:45, csütörtök | Belföld

Visszatér a napos, száraz, kora nyárias idő április utolsó hétvégéjére

Visszatér a jellemzően napos, száraz, kora nyárias idő április utolsó hétvégéjén; a hőmérséklet csúcsértéke vasárnap már 25 Celsius-fok körül alakul, de a szél sokfelé lesz élénk -