Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2019. Február 27. 10:04, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kidobott az ötödik emeletről egy kutyát egy férfi a fővárosban

Kidobott az ötödik emeletről egy kutyát egy férfi a fővárosban

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték azt a férfit, aki egy rábízott kutyát ledobott az ötödik emeletről - közölte a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a 64 éves férfi 2017. március 4-én, a délelőtti órákban a IV. kerületben, 5. emeleti lakásában tartózkodott, ahol vele volt a felügyeletére bízott kutya is.

A férfi ittas állapotban az állatot az erkély korlátján átemelve kidobta az emeletről. Az eb a zuhanást követően a ház előkertjébe esett. Hiába vitték állatorvoshoz, később elpusztult.

A férfival szemben állatkínzás vétsége miatt emeltek vádat; a bíróság bűnösnek mondta ki, és 1 év, végrehajtásában 2 évre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek