Hírek
2014. Május 14. 14:20, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Kicserélték a pápai túristaszálló nyílászáróit
Az egykori kollégium nyílászáróit önkormányzati beruházás keretén belül cserélték ki.
A Pápai Kóter túristaszálló a vendégéjszakák számát tekintve a harmadik helyen áll a városban - derült ki a mai épületbejáráson, melyen Áldozó Tamás polgármester tájékozódott az elkészült munkáról.A helyszínen tartott sajtótájékoztatón a városvezető elmondta, az épület a 90-es évek elején került az önkormányzat tulajdonába, akkor átesett egy felújításon, de a nyílászárókat nem cserélték ki. 2011 nyarától üzemelteti túristaszállóként az önkormányzat, előtte közéspiskolai kollágiumként működött. -A régi, rossz minőségű ablakok és ajtók az üzemeltetési költségekre is negatív hatással voltak. Ezért döntöttünk úgy, hogy a külső nyílászárókat új, műanyag ablakokra és ajtókra cseréljük. Ezzel párhuzamosan új könyöklőket és párkányokat is beépítettek, redőny és szúnyogháló is került az ablakokra.
A polgármester utalt rá, hogy a szálló további fejlesztését is tervezi az önkormányzat. Pályázati forrásból kívánják megoldani a fűtés és a melegvíz előállításához szükséges berendezések modernizálását, de tervezik panzió jellegű lakótereket kialakítását is az épületben.
A beruházás az épület 137 nyílászáróját érinti, 76 ablakra redőnyt és szúnyoghálót is szereltek és a főbejárati ajtót is kicserélték. A kivitelezést egy pápai cég végezte. A beruházás összköltsége meghaladta a 15 millió forintot.
Karácsony-Margl Melinda, a szálló vezetője a sajtó képviselőinek elmondta, a Pápai Kóter vendégei között számottevőek azok a csoportok, melyek a Pápán megtartott különböző rendezvényekre érkeznek a túristaszállóba. Egyéni vendégeik között leggyakoribbak az átutazók, valamint az ideiglenes iparűzési tevékenységet végző munkavállalók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi
A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége
Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.
2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi
Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán
Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.
2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi
Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter
A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.
2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi
Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán
Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.

