Hírek
2021. Január 09. 09:53, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kevés az influenzás
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint december 28. és január 3. között 2200-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz
- közölte heti jelentésében a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön.
Azt írták, hogy az 53. héten sem a háziorvosok által, sem pedig kórházban ápolt betegektől levett mintákban nem találtak influenzavírust a laboratóriumi vizsgálatok során.
Az adatok szerint az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók 10,3 százaléka 0-14 éves, 37 százaléka 15-34 éves volt. A betegek 38,1 százaléka a 35-59 évesek korcsoportjából, 14,6 százaléka pedig a 60 éven felüliek közül került ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

