Hírek
2026. Március 26. 16:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Két javaslat a vállalkozásokért és a közbiztonságért – Marton Sándor kezdeményezései a pápai testület előtt
A pápai képviselő-testület szerdai ülésén két előterjesztést is benyújtott Marton Sándor, a Mi Hazánk Mozgalom önkormányzati képviselője
A javaslatok célja – saját megfogalmazása szerint – a város működésének kiszámíthatóbbá tétele, a helyi gazdaság erősítése és a közbiztonság javítása.
Az egyik előterjesztés az önkormányzat és a helyi vállalkozások közötti együttműködés intézményesítését célozza. Marton szerint Pápa gazdasági stabilitása jelentős részben a helyben működő cégeken múlik, ezért indokolt egy rendszeres, szervezett párbeszéd kialakítása. A javaslat egy olyan konzultációs fórum előkészítéséről szól, amely lehetőséget ad a vállalkozóknak arra, hogy időben jelezzék problémáikat, az önkormányzat pedig ezek figyelembevételével hozhasson döntéseket. A kezdeményezés érinti a helyi piac, így a hétvégi termelői piac működésének kérdését is.
A másik előterjesztés a közbiztonság megerősítésére fókuszál. A képviselő szerint a pápai lakosok számára alapvető elvárás a közterületeken tapasztalható rend és a hatóságok látható jelenléte. Ennek érdekében azt javasolja, hogy az önkormányzat, a rendőrség, a közterület-felügyelet és a polgárőrség együttműködése kapjon hivatalos, strukturált keretet. A cél egy hatékonyabb kommunikáció és gyorsabb reagálás biztosítása a felmerülő problémákra.
Marton Sándor közleményében hangsúlyozta: Pápa jövője nem a konfliktusokban, hanem a működő megoldásokban rejlik. A benyújtott javaslatok szerinte ezt az irányt szolgálják, nagyobb együttműködéssel és kézzelfoghatóbb eredményekkel.
Fotó: Pintér Ádám - Pápai Médiacentrum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.
2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi
Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére
A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.

