Hírek
2018. Szeptember 08. 15:29, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Késsel támadt horgászokra - Fegyházbüntetést kért az ügyészség
Több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat az ügyészség egy Devecser mellett horgászokra késsel támadó férfira, akire fegyházbüntetést kér
- közölte a Veszprém Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel. Azt írták, a 41 éves férfi tavaly szeptemberben a Devecser melletti Széki-tónál ittasan előbb megjegyzéseket tett egy halat tisztító ismerősének, majd nyitott pengéjű zsebkésével mögé lépett és a késsel - hirtelen mozdulattal - megsértette a nyakán.
A sebesülttel - miután az hanyatt lökte támadóját és segítséget kért - egy horgásztársa autóval elindult az ajkai kórházba, egy másik férfi pedig telefonon próbálta hívni a mentőket. A vádlott azonban zsebkését maga előtt tartva, közben pedig gyilkossággal fenyegetőzve megindult a horgászstégen telefonálni próbáló férfi felé, akivel rövid dulakodást követően mindketten a vízbe estek. A megtámadott férfi a partra jutva elmenekült, míg a vádlott a horgászbódéjához ment, ahol elaludt.
Az ügyészség tájékoztatása szerint a nyakán megszúrt férfi végül nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett csak, de az, hogy nem történt emberölés, az ügyészség szerint mindkét esetben csak a sértettek védekezésének volt köszönhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást
A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 22. 09:10, vasárnap | Belföld
Nem létező számok alapján hirdetett győzelmet Orbán Viktor
Vitát váltott ki az ajánlásgyűjtésről szóló kormánypárti kommunikáció a hétvégén, miután Orbán Viktor Facebook-oldalán egy olyan videó jelent meg, amely szerint „fölényes fideszes győzelem” született az aláírásgyűjtésben.
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

