Hírek
2020. Január 05. 08:11, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Kérdésesek az amerikai légi csapások nem szándékolt következményei
Erősen kérdésesek az iraki fővárosban Washington által végrehajtott légi csapások nem szándékolt következményei - mondta Magyarics Tamás Amerika-szakértő szombaton az M1 csatornán.
Hozzátette: jelenleg nagyon sok találgatás folyik arról, pontosan mi volt a célja a bagdadi nemzetközi repülőtér térségében végrehajtott washingtoni támadásnak, amelyben - mások mellett - életét vesztette Kászim Szulejmáni iráni tábornok, az iráni Forradalmi Gárda al-Kudsz nevű különleges egységének parancsnoka is.
A szakértő elmondta: az Egyesült Államok közel-keleti politikájának Irán az elsődleges "ellenfele", és többek között Kászim Szulejmáni elit alakulatának hálózata miatt Irán jelentős erőket mozgatott a térségben.
A támadás mögött az a nagyon erős, Izrael melletti amerikai elkötelezettség is meghúzódhat, amit Donald Trump amerikai elnök egyértelműen kifejezett, amikor az amerikai nagykövetséget Tel-Avivból Jeruzsálembe helyezte át - vélekedett Magyarics Tamás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

