Hírek
2018. Június 27. 19:10, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Kegyelmet kapott a halálra ítélt szudáni nő, aki megölte erőszakoskodó férjét
Jelentős nemzetközi felháborodást követően egy kartúmi bíróság kedden felfüggesztette az erőszakoskodó férje meggyilkolásával vádolt 19 éves Noura Hussein halálos ítéletét,
amelyet öt év szabadságvesztésre és a férj családja részére vérdíj megfizetésére módosított - mondta el Abdulla Ibrahim, a nő egyik védője a dpa német hírügynökségnek.
Az Amnesty International (AI) nemzetközi jogvédő szervezet szerint Husseint 16 éves korában adták férjhez akarata ellenére. Megtagadta házastársától a szexuális együttlétet, ezért az három rokona segítségével lefogatta és megerőszakolta. Egy újabb kísérletnél késsel védekezett férje ellen, halálos sérüléseket okozva neki - tette hozzá az AI.
Noura Husseint májusban egy törvényszék a tettéért halálra ítélte.
Az ügy komoly nemzetközi visszhangot váltott ki. A 19 éves nő védelmére olyan nemzetközi hírességek keltek, mint Naomi Campbell fotómodell. Több mint 1,4 millióan írták alá azt az internetes petíciót, amely igazságot követelt Husseinnek. A felháborodási hullámhoz az ENSZ is csatlakozott, élesen bírálva a halálos ítéletet.
Szudánban tízéves életkortól léphetnek házasságra gyermekek, ráadásul a világszervezet adatai szerint a családon belüli erőszak, beleértve a nemi erőszakot, továbbra sem számít büntetendő cselekedetnek a kelet-afrikai országban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

