Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2018. Március 11. 11:55, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI illusztráció

Kedvezményesen látogathatók a barlangok márciusban

Kedvezményesen látogathatók a barlangok márciusban

Kedvezményesen látogathatók a magyarországi nemzeti parkok barlangjai márciusban, a barlangok hónapján - mondta Borzsák Sarolta, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának barlangtani referense az M1 csatornán vasárnap.

A Duna-Ipoly Nemzeti Park két barlangjában, a Szemlő-hegyi barlangban, és a Pál-völgyi barlangban számos programmal készülnek, hétvégén tíz, hétköznap pedig 30 százalékos kedvezményt adnak az árakból. Hozzátette: a Szemlő-hegyi barlangban megnyitottak egy eddig nem látogatható részt, a felfedező járatot, és az örvény túrán mutatják meg a látogatóknak.

Kitért arra, hogy egyre népszerűbbek a magyarországi barlangok, osztálykirándulásokra, földalatti földrajzórára, vagy környezeti nevelési programokra egyaránt.

Több mint 30 barlang látogatható Magyarországon, ebből mindössze a tíz legismertebb járható be utcai ruhában, nagyjából húsz pedig csak előzetes bejelentkezéssel, overallban és sisakban tekinthető meg - mondta.

A részletes programok, kedvezmények a magyarnemzetiparkok.hu oldalon olvashatók.

Címkék: barlang, nemzeti park

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld

Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados

Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben