Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának

Nincs akadálya a gördülékeny átadás-átvételnek és a közös munka gyors elindításának, függetlenül attól, hogy egy "mamut intézményből" egy tiszta profilú minisztériumot kellett létrehozni - közölte Facebook oldalán Kármán András pénzügyminiszter pénteken a délelőtti állományülést követően.

Bejelentette azt is, hogy a Pénzügyminisztérium visszatér a József nádor térre. Az Alpár Ignác tervezte József nádor téri épület "már éppen nem esett áldozatául az értékes állami műemléképület-mutyinak" - jegyezte meg.

A miniszter célja, hogy párbeszédre és konstruktív eszmecserére, egyeztetésekre nyitott, magas szakmaisággal és hatékonyan működő tárcát építsenek. "Ez ma elindult" - fogalmazott a posztban.

A munkatársaknak megköszönte, hogy elfogadták a meghívást és hogy nyitottak voltak a személyes beszélgetésekre is - jelentette ki.

Címkék: pénzügyminiszter

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.