Hírek
2019. Január 02. 20:53, szerda |
Helyi
Forrás: Veol.hu
Kamion és személyautó ütközött Herendnél
Egy gyermek és egy felnőtt sérült meg a balesetben, amikor összeütközött egy személyautó és egy kamion, a 8-as számú főúton, január 2-án este, Herendnél.
A Veol.hu helyszíni információi szerint a Mercedes típusú személyautó Veszprém irányába haladt a 8-as számú főúton, és vele szemből érkezett a mirelit árut szállító kamion. Úgy tudjuk, a Mercedesz vezetője eddig ismeretlen okból áttért a szemközti sávba, ahol a kamionnal „félfrontálisan” összeütközött, a kamion egyik sarkának ment neki. A kamion sofőrje, hogy a súlyosabb balesetet elkerülje, látva az autót, fékezett, majd az árokba irányította járművét, ami ennek következtében az oldalára dőlt.
A kamion vezetője nem sérült meg, a személyautóban információnk szerint egy család utazott, közülük az ötéves gyermek és a 28 éves édesanyja megsérült. Mindkét autónak a bal eleje törött össze. A személyautó az ütközéskor kilyukasztotta a kamion üzemanyagtartályát is, miután az üzemanyag kifolyt az útra, amit a Közút szakemberei takarítottak össze. A műszaki mentés, amelynél az ajkai tűzoltók dolgoztak, valamint a rendőrségi helyszínelés teljes útlezárás mellett történt, később félpályán, rendőri irányítás mellett indult meg a közlekedés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 19:04, vasárnap | Helyi
Adománygyűjtésre hivatkozó csalókra figyelmeztet a Pápai Mentőállomás
Figyelmeztetést tett közzé a Pápai Mentőállomás, miután olyan jelzések érkeztek hozzájuk, hogy ismeretlenek a nevükben telefonon próbálnak pénzt gyűjteni.
2026. Február 22. 08:48, vasárnap | Helyi
Takács Péter és Ujvári Szilvia már hivatalosan is jelöltek
A Tisza és a Fidesz jelöltjének pillanatok alatt összegyűlt az indulásukhoz szükséges 500 aláírás, de a DK és a Mi Hazánk is megtöltötte az íveket a nap végére.
2026. Február 21. 11:54, szombat | Helyi
A Tisza és a Fidesz is összegyűjtötte az induláshoz szükséges ajánlásokat
A Tisza Párt elnöke szerint rendszerváltó hangulat fogadta az aktivistáikat, mindenhol tömegek álltak sorba, hogy aláírhassák az íveket. Orbán Viktor azt írta: "Nagyok vagyunk, erősek vagyunk és győzni fogunk!"

