Hírek
2017. Augusztus 14. 10:11, hétfő |
Bulvár
Forrás: Index.hu
Kacsakőként pattogott a vízen, majd a térkövön landolt. Combcsonttörést szenvedett
A baleset a mogyoródi Aquarénában történt pénteken délután. A fürdő szerint szerencsétlen baleset történt.
K. Zsolt a 6-os számú csúszda medencéje helyett a parton kötött ki, combcsonttörést szenvedett, azóta meg is műtötték - írja az index.
Az esetről biztonsági kamerás felvétel is készült. Bán Tamás, a létesítmény kommunikációs vezetője szerint szerencsétlen baleset történt.
Zsolt és barátai szabályosan csúsztak le a csúszdáról, azonban a férfi gyakorlatilag kacsakőként pattogott tovább a medencéből, annak ellenére, hogy ott volt egy 15-20 centiméter magas, henger alakú szivacs is az ilyen esetek megelőzésére.
A férfi beütötte a lábát a medence szélén lévő lépcsőbe, eltörte a combcsontját, miközben még 2-3 métert repült a kockakőre.
A park orvosai azonnal a helyszínre érkeztek és mentőket hívtak.
Az esettel kapcsolatban belső vizsgálat indult, Bán Tamás szerint azonban nem a létesítmény felelős a történtekért, és szerinte nem is a csúszó – aki egyébként korábban már többször is használta ezt a csúszdát.Még soha nem történt hasonló eset– mondta.A kommunikációs vezető szerint a parknak minden szükséges engedélye megvan, az összes medencéje szabályos, a felvételek alapján pedig a sérült egyszerűen olyan szerencsétlen helyzetben érkezett a vízbe, amire nem igazán lehet felkészülni.
Fotó: Index olvasói fotó
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:17, péntek | Bulvár
Oscar-díj - Ryan Coogler Bűnösök című filmje történelmet írt minden idők legtöbb, 16 jelölésével
Ryan Coogler bluesos hangulatú vámpír eposza, a Bűnösök című film kapta minden idők legtöbb, 16 jelölését az amerikai filmakadémia díjaira csütörtökön Los Angelesben.
2026. Január 21. 07:22, szerda | Bulvár
A fizikai mesterséges intelligencia új korszakot nyit a robotikában egy kutatás szerint
2026. Január 20. 07:08, kedd | Bulvár
Oxfam: a világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly
A világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly, háromszor gyorsabban az elmúlt öt év átlagánál

