Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2011. Október 08. 07:21, szombat | Belföld
Forrás: OrintPress

Újraindul a panelprogram

Újraindul a panelprogram

Újraindítja a panelprogramot a kormány, részben azok kaphatnak támogatást, akik már pályáztak korábban.

Emellett a 'Mi otthonunk' lakásfelújítási programot is igyekszik folytatni a kormány.Bencsik János szerint az 1,6 milliárd forintos keretösszegre 3 milliárd forintnyi igény érkezett - tudatta az Origo.

Újra beindítja a panelprogramot a kormány. A korábban túlpályáztatott program igényeire 1,6 milliárd forintot csoportosítottak át - jelentette be Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyi államtitkára. Elmondása szerint ez az összeg 3200 lakás felújítására elég, és sorrendben azok kapják, akik már korábban pályáztak. A korábbi pályázók még novemberig pénzükhöz juthatnak. Bencsik János arról is beszélt, hogy a széndioxid-kvóták értékesítéséből rendelkezésre álló forrásból még idén, 'ennél valamivel nagyobb' összeget fordítanak a programra, amellyel további 4000-4500 lakás felújítását lehet elkezdeni.

A panelprogram mellett a 'Mi otthonunk' lakásfelújítási programot is igyekszik folytatni a kormány. Bencsik János szerint az 1,6 milliárd forintos keretösszegre 3 milliárd forintnyi igény érkezett, ezek közül szeretnének minden formailag és tartalmilag megfelelő pályázatot kifizetni. A szükséges többletforrásokat további kvótaértékesítésből igyekszik fedezni a kormányzat. További 530 millió forintból kéményfelújításokat támogat a kormány.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.