Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2013. Március 27. 07:30, szerda | Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság

„Józan húsvét” - Rendőrségi felhívás

„Józan húsvét” - Rendőrségi felhívás

A rendőrség, így a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság idén is nagy szerept szán a húsvét előtti figyelemfelhívásnak és megelőzésnek, amelynek egyik sarkallatos eleme a közúti közlekedés biztonsága.

A húsvét a családi összejövetelek és vendéglátás időszaka. Ezekben a napokban valósággal az egész ország útra kel és néhány napra a közúti forgalom megszokott sűrűsége hirtelen a többszörösére emelkedik. A közúti forgalom jelentős növekedése már alapvetően fokozott odafigyelést igényel, melyhez hozzájárul az ünnepi időszak sajátos velejárója, az ittas járművezetések magas száma.
A tradicionális locsolkodás mellett a rokoni és baráti találkozók gyakran járnak együtt egy-egy koccintással, a szeszesital-fogyasztás hatása pedig a közúti közlekedésre is kiterjed. Ilyenkor az átlagosnál is több azoknak a gépjárművezetőknek a száma, akik felelőtlenségből, vagy csupán jóhiszeműen („Ennyi még nem árthat!”) alkoholfogyasztást követően ülnek a kormány mögé, vagy a „nyeregbe”.
Az autósok mellett ugyanis fontos megemlíteni a kerékpárosokat is, akiknél az alkohol semmivel sem veszélytelenebb! Sőt! Már az egyensúly minimális megingása is súlyos balesetet eredményezhet!
Kérjük, hogy a gyermekeket, a kerékpárral és a gépjárművel érkezőket ne kínálják alkohollal!
A kialakult tévhitekkel ellentétben már egy pohár szeszesital-fogyasztás is számít, ugyanis az alkohol kis mennyiségben is olyan élettani hatásokat vált ki (észlelési idő növekedése, reflexek tompulása, szemmozgató izmok lassulása stb.), melyek a biztonságos közlekedéssel nem egyeztethetők össze.
Kérjük a Tisztelt Gépjárművezetőket, hogy a húsvéti ünnepek során még inkább tanúsítsanak önmérsékletet, s szeszesital fogyasztását követően soha ne vegyenek részt a közúti forgalomban! Egy józan gondolattal sok kellemetlen pillanattól és jelentős kiadástól kímélheti meg magát az, aki úgy dönt, hogy betartja a szabályokat, vezetés előtt és közben nem fogyaszt alkoholt. A csoportok részére jó megoldásként ajánljuk, hogy jelöljenek ki maguk közül egy olyan járművezetőt, aki nem fogyaszt alkoholt, s épségben szállítja az adott helyszínekre, majd azt követően haza a társaság tagjait.
A főkapitányság idén két lépcsőben hajtja végre az ellenőrzéseket. A 2013. március 25-én induló ellenőrzéssorozat első öt napja a felhívás időszaka, amikor a rendőrség – a Veszprém Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőségével közösen – az ittasság ellenőrzésén túl kiemelt figyelmet fordít a járművek műszaki állapotának ellenőrzésére, különös tekintettel a kerékpárosok esetén a kötelező és ajánlott felszerelések meglétére, azok épségére. A húsvéti ajándékba adott kétkerekűhöz vásároljanak bukósisakot, hiszen életet menthet – ezért kötelező!

Húsvét hétvégéjén (2013.03.30-2013.04.01.) a fokozott ellenőrzések az ittas vagy bódult állapotban közlekedő gépjárművezetők és kerékpárosok kiszűrésére, az agresszív, szabálysértő gépjárművezetők intézkedés alá vonására és a passzív biztonsági eszközök használatának ellenőrzésére terjednek ki.

Büntetésre az számíthat, aki nem tartja be a szabályokat! Kérjük, figyeljenek oda mind az előírásokra, mind egymásra!

Kérjük közreműködésüket, hogy a húsvét mindenki számára valódi ünnep legyen!
Legyen ez az ünnep JÓZAN HÚSVÉT!
Balesetmentes közlekedést kíván a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság!

Fotó illusztráció

Címkék: húsvét, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:48, szerda | Helyi

„Egy ingatlan 24 órában eladó” – Interjú Molnár Márk Istvánnal, a pápai régió hatszoros Aranycsapat-tag ingatlanszakértőjével

A pápai szakértőt a sikereiről, a piaci titkokról és a közel 400 sikeres ügylet mögötti munkáról kérdeztük.

2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi

Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt

Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.

2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi

A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját

Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.

2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi

Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján

A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.