Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2017. Március 30. 08:36, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Jobbik: Veszprém megye úthálózata katasztrofális

Jobbik: Veszprém megye úthálózata katasztrofális

Szerdán számoltunk be arról, hogy az idei évben 70 kilométernyi útszakasz újulhat meg megyénkben, szemben a tavalyi 35 kilométerrel. A Jobbik ennek kapcsán a következő közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz:

"A Jobbik szívből örül, hogy idén is néhány útszakasz megújulhat a megyében. Ugyanakkor megjegyeznénk, hogy a Fidesz átlagosan 108 millió forintból fogja az érintett útszakaszokat felújítani. Csak remélni tudjuk, hogy ezek a fejlesztési pénzek nem a Fidesz földesurainál, vagy strómanjainál kötnek majd ki.

A megye lakossága tudja, hogy a Sümeg, Tapolca, Somló, Pápa és Várpalota környéki utak egyaránt sok esetben szinte járhatatlanok. Számos fejlesztés befejezése évek óta várat magára. Így a 8-as főút teljes megyei szakaszának négysávosítása, a 82-83-as utak teljes megyei szakaszának biztonságossá tétele, a veszprémi elkerülő felújítása, különszintű csomópontokkal való ellátása. Amíg ezek a fejlesztések nem valósulnak meg, a leginkább a kistelepüléseket összekötő úthálózat nem újul meg, addig nincs helye a hurráoptimizmusnak.
A Jobbik a 2018-as választási győzelem után fel fogja számolni a fideszes korrupciót, a felszabaduló források pedig lehetővé teszik majd az úthálózat átfogó felújítását" -
áll a közleményben.

Fotó: papa.jobbik.hu

Címkék: útfelújítás, jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.