Hírek
2019. December 24. 07:33, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Jabronka Richárd: A Nélküled egy giccses szar
A pápai baloldal korábbi ifjú titánja a Facebook-on fejtette ki véleményét az Ismerős Arcok daláról.
Jabronka Richárd jelenleg az Ellenszél nevű baloldali hírportálnál dolgozik, korábban a Népszava és a Stop.hu újságírója is volt. A pápaiak számára a helyi politikából lehet ismerős, korábban ő volt az MSZP helyi szervezetének nagy reménysége, önkormányzati képviselőjelöltje. Az egyik általa kezdeményezett akció talán sokaknak beégett, elég, ha csak annyit írunk le, hogy pápai Harlem Shake és máris tudják, kiről is van szó.
A helyi politikában már öt éve nem vesz részt Jabronka Richárd, most mégis olyat írt a közösségi oldalán, amire felkaptuk a fejünket. Mint ismeretes, a Puskás Arána avató ünnepségén, amikor több mint 60 ezer ember felállva énekelte a Nélküledet, az Index újságírója tüntetőleg ülve maradt és ezt meg is írta cikkében. Most, Szenteste napján, Jabronka Richárd is úgy érezte, hogy ki kell fejtenie a véleményét az Ismerős Arcok daláról. Íme:
"A szövege vitathatatlanul ergya, megértem és elfogadom, hogy sokan állnak fel rá a stadionban, lelkük rajta. Ha ez a dallam beégett a fülekbe, és erre óbégatnak, tegyék csak. Azt viszont már nagy bajnak tartom, hogy itt a magyarkodók bárkit rosszabb embernek néznek, amiért zeneileg, szövegileg nem jön be ez a giccses szar. Fúha, ezzel is biztosan belegázoltam a felszínes székely vagy bármilyen más csoport lelkületébe. Nem tetszik, nem fogok rá felállni, nem fogom énekelni, mert viszolygok tőle. Nekem valami egészen mást jelent, épp az ilyen vélemények miatt. Megint valaki kitalált egy ürügyet arra, hogy kiválasszunk néhány "kevésbé magyart."
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

