Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2012. Március 20. 07:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Újabb sokk az autósoknak – emeli az üzemanyagárakat a MOL

Újabb sokk az autósoknak – emeli az üzemanyagárakat a MOL

Újra emeli az üzemanyagárakat a MOL.

Szerdától 5 forinttal nő a 95-ös benzin ára, míg a gázolaj ára 4 forinttal emelkedik, ezzel benzin ára új csúcsra kerül, ugyanis az emeléssel a benzin átlagára 442 forintra, a gázolajé pedig 443 forintra nő. Tavaly ilyenkor a benzin átlagára 376, míg a gázolajé 377 forint volt - írta a holtankoljak.hu.

A Mol egy hete bruttó 7-7 forinttal emelte a 95-ös benzin és a gázolaj nagykereskedelmi árát. Közben ismét lefelé vették az irányt a nyersanyagok a szabadpiacon. Az amerikai könnyűolaj 106 dollár környékén áll, a Brent jegyzése 125 dollár alá került. Az idei évben elsősorban az Iránnal kapcsolatos aggodalmak hatottak az olajárra, ez emelkedést váltott ki, a világ elsősorban a fegyveres konfliktus kitörésétől tart. A világ olajkészleteinek fele a Közel-Keleten található.Az előrejelzések szerint az amerikai munkaerőpiac helyzete javulhat a közeljövőben, ez pedig növelheti a nyersanyag iránti keresletet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld

Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados

Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben