Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2011. Augusztus 24. 14:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Új időszámítás a szeméttárolásban

Új időszámítás kezdődik a Dél-dunántúli térségben, ugyanis 2011 szeptemberében megkezdődnek a Mecsek-Dráva Hulladékgazdálkodási Program Rekultiváció kivitelezési munkálatai.

A beruházás nem csak környezetvédelmi szempontból indokolt, de egyben a lakosság igényét is tükrözi.

A beruházásban érintett 89 településen párhuzamosan indul a kivitelezés, azaz egyszerre 20-40 lerakó rekultivációja veheti kezdetét az ősszel. E projekt keretében az elavult, a környezetet erősen szennyező hulladéklerakókat rekultiválják, 25 lerakót teljes mértékben felszámolnak. A munkálatok nem csupán a lerakott hulladék lefedését és növényesítését foglalják magukba, hanem olyan figyelőkutak kialakítását is, amelyek segítségével folyamatosan ellenőrizhető a környék ivóvíz minősége.

A munkálatok felosztása elsősorban organizációs, helyismereti, bányakapcsolati, illetve hulladék beszállítási lehetőségek alapján történt, ugyanakkor a területi elveket is figyelembe vették a szakemberek a határok kijelölésekor. Három település kivételével már mindenhol átadták a munkaterületeket. A kivitelezési munkálatok megkezdése a tervek jóváhagyása miatt várat még magára, de várhatóan szeptemberre zöld utat kap az építkezés.

Az érintett települések lakosai részéről pozitív a projekt fogadtatása, üdvözítik a változásokat. Egy felmérésből kiderült, hogy a megkérdezettek közel 80 százaléka tartja rendezetlennek, zavarónak, vagy bűzösnek a lerakókat. Az eredmények ismeretében kijelenthetjük, hogy a térség több lerakójának bezárása, rekultivációja valós lakossági igény. A lakosok 98 százaléka szerint szükséges a rekultivációs projekt, hiszik, hogy a rekultiváció hatására tisztább, egészségesebb lesz a környezet a településen, és a többség szerint még a környék turisztikai presztízse is nőhet. Jelenleg a válaszadók közel 80 százaléka ítéli rossznak hazánk környezeti állapotát, és aggódik a környezetükben felmerülő egészségkárosító lég-, víz-, és talajszennyezés miatt.

A projekt teljes költségvetése bruttó 6 848 121 712 Ft, amely 100%-os Európai Uniós támogatással valósul meg.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: hulladék

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Belföld

Március 15. - Kövér László: a magyar szabadság íze soha nem felejthető

A magyar szabadság íze soha nem felejthető, és ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak

2025. Március 14. 07:21, péntek | Belföld

A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő és lehűlés kezdődik

A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő, szombaton, a március 15-ei nemzeti ünnepen is országszerte várható eső, zápor, zivatar, és majd csak vasárnap csökken a csapadék esélye.

2025. Március 14. 07:19, péntek | Belföld

Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon

Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.

2025. Március 14. 07:17, péntek | Belföld

AM: eredményesek a ragadós száj- és körömfájás kapcsán megtett intézkedések

Eredményesek a magyar járványvédelmi intézkedések a ragadós száj- és körömfájás vírussal kapcsolatban, ezért az uniós országok feloldhatják a Magyarországgal szembeni behozatali korlátozásokat.