Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2011. November 21. 07:56, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Új erőre kaphat a malária

Új erőre kaphat a malária

A globális felmelegedés növelheti a maláriás esetek számát – főként a fiatalok körében – Dél-Afrikában, ahol mára gyakorlatilag teljesen felszámolták a betegséget – derült ki az UNICEF tanulmányából.

A kutatás abból a feltevésből indul ki, hogy az országban 1,1-2,4 Celsius-fokkal növekszik az évi átlaghőmérséklet 2060-ig (illetve 2090-re az 1,6-4,3 fokos tartományban lesz), ami a különféle régiókat eltérően sújtja.

Az ország északi részén elhelyezkedő három tartomány, Limpopo, Mpumalanga és Gauteng területén „a hőmérsékletnek és a forró napok számának emelkedése következtében enyhén növekedhet a malária előfordulása”.

Általánosságban a klímaváltozás a gyermekeket sebezhetőbbé teszi az olyan betegségekkel szemben, mint a kolera vagy a dizentéria, növeli körükben a légzőszervi betegségek arányát, továbbá élelmiszerhiányt okozhat, a sűrűbben előforduló áradások pedig kárt tehetnek az infrastruktúrában, az utakban, az iskolákban.

A családok – főként az anyák – azon törekvése, hogy alkalmazkodjanak a változó körülményekhez, azt eredményezi, hogy többet lesznek távol az otthonaiktól, emiatt a kislányokra marad a háztartási feladatok jó része.

A világszervezet mindennek alapján felhívta a kormány figyelmét, hogy programjaival elsősorban a gyerekeket segítse.

Címkék: kutatás, malária, UNICEF

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 17:47, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor rendkívüli védelmi tanácsot hívott össze

Orbán Viktor miniszterelnök rendkívüli védelmi tanácsot hívott össze vasárnap délutánra, miután telefonon beszélt Aleksandar Vucic szerb elnökkel.

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 05. 08:54, vasárnap | Belföld

Tavaszi Szél: Másfél nap alatt több mint 2,3 millió néző

Két napig tekinthető meg a Tisza Párt ébredéséről szóló dokumentumfilm ingyenesen, másfél nap alatt 2,3 millióan nézték meg a Youtube-on.