Hírek
2019. November 26. 21:15, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Ittasan okozott balesetet
A Pápai Rendőrkapitányság befejezte annak az ügynek a vizsgálatát, amelyet egy 46 éves gici sofőrrel szemben folytatott.
Az eljárás adatai alapján 2019. augusztus 31-én a reggeli órákban egy 46 éves gici lakos személygépkocsijával Pápa külterületén közlekedett, amikor egy kereszteződéshez érve balra kívánt bekanyarodni. Nem vette azonban észre, hogy járműve előzését egy motorkerékpáros már megkezdte, így összeütköztek. A baleset következtében a kétkerekűvel közlekedő férfi elesett, és könnyű sérüléseket szenvedett. A helyszínre érkező rendőrök a sofőrökkel szemben alkoholszondás vizsgálatot végeztek, amely a balesetet okozó személygépkocsi vezetőjénél pozitív eredménnyel zárult, ezért őt további mintavétel céljából előállították a pápai kórházba.
A férfi ellen járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult. A Pápai Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:52, kedd | Helyi
A pisztáciás málnacsók lett Pápa Város Fagyija 2026-ban
Az Azzurro Fagylaltozó nyerte a hagyományteremtő szándékkal megrendezett versenyt.
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

