Hírek
2023. Március 20. 13:42, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Rendőrség
Itt a tavasz, egyre több a motoros - Fokozott óvatosságra van szükség az utakon
A Pápai Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai 2023. március 19-én délután egy motoros közlekedési baleset helyszínén intézkedtek.
A rendelkezésre álló adatok szerint a 21 éves bágyogszováti sofőr motorkerékpárral közlekedett Zirc felől Bakonyszücs irányába. Haladása során egy balra ívelő útkanyarulatban elvesztette uralmát a jármű felett, azzal felborult és az út menti szalagkorlátnak csapódott. A baleset következtében a fiatalember súlyos lábsérülést szenvedett a motor pedig megrongálódott.
A járművezető ellen közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértés miatt indult eljárás.
A hasonló közlekedési balesetek megelőzése érdekében a következő tanácsokat fogalmazta meg a Veszprém Megyei Rendőrfőkapitányság.
- A téli pihenő alatt még a legrutinosabb motoros is kieshetett a gyakorlatból, ezért érdemes az elméleti és a gyakorlati ismereteket akár szakember segítségével egy arra alkalmas gyakorló pályán felfrissíteni, vagy rövidebb próbautakat tenni egy kevésbé forgalmas útszakaszon.
- Mielőtt az első útra indul a járművel, azt alaposan vizsgálja meg!
- Ellenőrizze át a kerekeket esetleges sérüléseket keresve, ellenőrizze a guminyomást és az abroncsok futófelületének állapotát! Az abroncsok a sokszor még hideg, nyirkos aszfalton másképp viselkednek, az elkopott gumik pedig balesetveszélyesek.
- A napi első elindulás előtt soha ne mulassza el ellenőrizni a fékek és a világító berendezések működőképességét, továbbá a gumiabroncsok állapotát!
- Viseljen megfelelő védelmet nyújtó motorosruhát és ellenőrizze a bukósisakja állapotát is!
- A közlekedés alkalmával – a saját és mások életének, testi épségének megóvása érdekében – legyen nagyon óvatos és körültekintő, különösen az útkanyarulatokban és az előzések végrehajtása alkalmával!
-Az előzés megkezdése előtt mindig győződjön meg annak veszélytelenségéről, valamint a megengedett sebességet még kevésbé forgalmas útszakaszon és az előzési manőver közben se lépje túl!
… hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi
A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán
Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi
Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak
Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.
2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

