Hírek
2017. Február 09. 15:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Ismét mínusz 10 fok körüli hideg lehet a hétvégén

A hétvégén ismét többfelé mínusz 10 Celsius-fok körül alakulnak a minimumok. Napközben viszont kevéssel, de fagypont körül alakul a hőmérséklet, és több-kevesebb napsütés is várható
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken délelőtt az éjszaka képződött ködfoltok feloszlanak, s napközben hosszabb-rövidebb időre több helyen kisüthet a nap, de elsősorban az ország középső harmadán erősen felhős maradhat az ég. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 5 és mínusz 1 fok között, a legmagasabb hőmérséklet plusz 1-6 fok között várható.
Szombaton főként nyugaton néhol havazás is várható. A Dunántúlon többfelé megélénkül, helyenként meg is erősödik a szél, másutt mérsékelt marad a légmozgás. A leghidegebb órákban mínusz 8 és mínusz 3 fok között, napközben plusz 1-6 fok között alakul a hőmérséklet.
Vasárnap a hajnali párásság és ködfoltok feloszlása után több-kevesebb napsütésre is számítani lehet, számottevő csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet mínusz 10 és mínusz 4, a maximumhőmérséklet 1-5 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.
2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld
Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt
A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy
Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.