Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2011. Szeptember 10. 09:32, szombat | Helyi
Forrás: InfoPápa

Hivatalosan is megnyílt a Pápai Bornapok

Hivatalosan is megnyílt a Pápai Bornapok

Az időjárás tegnap sem kedvezett, mégis sokan voltak kíváncsiak a megnyitóra és még többen Kovács Kati koncertjére.

A képgaléria megnyitásához kattintson!
A Pegazus Színháztól indult ünnepi menettel kezdődtek meg a tegnapi események, hogy aztán az Esterházy kastélyhoz érve hivatalosan is megnyissák az első Pápai Bornapokat. Számos borlovagrend képviseltette magát a megnyitóünnepségen, melyen előszörTálos Tamás, a Magyar Borrendek Országos Szövetségének alelnöke mondott beszédet. Aztán Dr. Áldozó Tamás köszönte meg mindazoknak, akik részt vettek a rendezvény megszervezésében, majd hivatalosan is megnyitotta a bornapokat.
Természetesen, mint Pápán minden, a bornapok is a barokk jegyében zajlik, így a grófi pár részvételével és a Pegazus Színház közreműködésével ünnepeltek a jelenlévők. Akik a mostoha időjárás ellenére szép számban képviseltették magukat, ám nem mindenki kezében lehetett boros poharat látni, volt aki az otthonról hozott műanyagpoharába öntögette a megvásárolt Somlóit, de nem ez volt a jellemző.

A nap főatrakciója mindenképpen Kovács Kati fellépése volt, aki egy szintetizátor kísérettel érkezett, ennek ellenére nagy sikert aratott a számait vele együtt éneklő közönségnél. Ahogy a hangulat, úgy a fogyasztás is megnőtt. A bor mellett sokan megkóstolták a helyszínen sült pecsenyéket, a kürtös kalácsot, a pálinkás házikó viszont már kicsit kiesett a látókörből.

Ha az időjárás előrejelzés nem csal, ma az felhők is elkerülik városunkat, remélhetőleg még többen kilátogatnak, netán vidékről is többen eljönnek városunkba, a Pápai Bornapokra. A rendezvény programja ITT tekinthető meg.

Címkék: pápai bornapok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi

Prevenciós előadások a pápai kistérségben

Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.

2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi

Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét

Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.

2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi

Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben

A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.

2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi

Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó

A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.