Hírek
2015. Május 23. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Hivatali visszaélés a tatabányai kormányablakban
Hivatali visszaélés bűntett gyanúja miatt nyomozást indított a rendőrség a tatabányai kormányablak négy munkatársa ellen - közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken az MTI megkeresésére.
Léber Gabriella tájékoztatása szerint a hivatali dolgozókon kívül az ügynek további négy gyanúsítottja van, az érintettek mindegyike szabadlábon védekezhet.
Az MTI információja szerint az okmányirodai előállítások május 13-án történtek, gépkocsival kapcsolatos okmányokkal való visszaélés miatt. Az ügyről a sajtószóvivő nem kívánt bővebb információt közölni.
Vida Dóra, a megyei kormányhivatal főigazgatója az MTI kérdésére pénteken azt közölte, hogy a rendőrségi eljárás a kormányhivatal korábbi bejelentése alapján indult.
A kormányhivatal a közszolgálati tisztségviselőkről szóló törvény alapján méltatlansági eljárást folytat az érintettekkel szemben és az ügy jogerős lezárásáig a továbbiakban nem kíván nyilatkozni - tette hozzá a főigazgató.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.

