Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2018. Február 18. 16:34, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Hétfőn kezdődik a parlament tavaszi ülésszaka

Hétfőn kezdődik a parlament tavaszi ülésszaka

Hétfőn kezdődik a parlament tavaszi ülésszaka, a képviselők a kétnapos ülésen megkezdik az úgynevezett Stop Soros törvénycsomag általános vitáját és szavazhatnak az országos településfejlesztési tervről.

A házelnök előzetes, a parlament honlapján közzétett napirendi javaslata alapján hétfőn megemlékeznek a közelmúltban elhunyt Kálmán Andrásról (MSZP) és Barsiné Pataky Etelkáról (MDF, Néppárt-MDNP), továbbá a magyar ápolók napjáról.

Egy mentelmi ügyet követően az interpellációk, azonnali kérdések és válaszok, továbbá kérdések hangozhatnak el; majd az országos és egyes kiemelt térségek területrendezési tervének összegző módosító javaslatait vitatja meg a Ház.

Kedden ezt a jogszabályt el is fogadhatja a parlament, a szavazásokat követően pedig megkezdődhet a migrációt támogató szervezetekre, idegenrendészeti távoltartásra és a bevándorlási finanszírozási illetékre vonatkozó úgynevezett Stop Soros törvénycsomag általános vitája. A parlament ezt követően nemzetközi egyezményeket tárgyal meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.