Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2016. Március 12. 07:29, szombat | Helyi
Forrás: mti

Hét év börtön első fokon a Március 15 téri gyilkosnak

Hét év börtön első fokon a Március 15 téri gyilkosnak

A tavaly májusi brutális gyilkosság híre az egész várost megrázta. Az ügyész súlyosbításért fellebbezett.

Hét év börtönre ítélte a Veszprémi Törvényszék csütörtökön első fokon azt a férfit, aki tavaly májusban Pápa egyik forgalmas terén halálra késelte volt élettársát. Az ítélet nem jogerős.

Szakács Katalin tanácsvezető bíró indoklásában kifejtette, a férfit erős felindulásból elkövetett emberölés bűntettében mondták ki bűnösnek. Az ítéletet a vádlott és védője tudomásul vette, míg az ügyész súlyosbításért fellebbezett. Az ügy másodfokon a Győri Ítélőtáblán folytatódik. A vádlott előzetes letartóztatásban marad.

A férfi tavaly május végén érkezett Pápára, miután megtudta, hogy volt élettársa odaköltözött. Május 31-én kora délután meglátta a nőt a pápai Március 15. téren. Vitatkoztak, majd a férfi negyvenöt késszúrással megölte a nőt. A vádlott a percek alatt kiérkező rendőröknek megadta magát, és már a helyszínen elismerte cselekményét.

Fotó: archív

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi

A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége

Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.

2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi

Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán

Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.

2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi

Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter

A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.

2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi

Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán

Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.