Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2025. Január 14. 09:02, kedd | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Heizer Zoltánnét indítja a Fidesz az időközin

Heizer Zoltánnét indítja a Fidesz az időközin

Az Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola igazgatója lesz Kerti Györgyi ellenfele a március 2-i voksoláson.

Január 11-e óta lehet gyűjteni az ajánló aláírásokat az időközi választásra, melyet a 3. választókerületben tartanak március 2-án. Kerti Györgyi, a Grőber Attila polgármester által támogatott független jelölt már aznap felvette az íveket, a Fidesz jelöltjének kilétéről azonban a mai napig nem tudtunk semmit. Január 14-én aztán a Választás.hu oldalon megjelent, hogy Heizer Zoltánné is átvette az ajánlóíveket, vagyis az Erkel igazgatóját indítja a kormánypárt az időközi választáson.

Mint ismeretes, Grőber Attila, a körzet győztese tavaly novemberben adta vissza egyéni képviselői mandátumát, mert ugyan polgármesterként és egyéni képviselőként is helyet foglal a képviselő-testületben, de csak egy szavazati joga van a döntéshozatalban, így viszont patthelyzet alakult ki a testületben. Amennyiben az őt támogató Kerti Györgyi március 2-án megszerzi a szavazatok többségét, akkor a jelenlegi 14 helyett 15 fő lesz a képviselő-testület létszáma, az arányok pedig 7 - 7 - 1-re módosulnak. Grőber Attila azt szeretné, hogy a választópolgárok döntésének érvényt tudjon szerezni, és az általuk áhított változás megmutatkozhasson a döntéshozatalban is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi

Közösségi tojásfa díszítés Pápán

Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.

2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi

Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi

Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.

2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi

Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki

A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.