Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2018. December 06. 07:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Három település tart vasárnap időközi önkormányzati választást

Három település tart vasárnap időközi önkormányzati választást

Három településen rendeznek vasárnap időközi polgármesteri választást: Tibolddarócon, Nagytőkén és Megyeren.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tibolddarócon azért tartanak időközi választást, mert a település polgármestere, Dósa József szeptemberben indoklás nélkül lemondott. A tisztségért két független jelölt indul: Nagy Sándor jelenleg alpolgármester, Harai Istvánné pedig egy cikluson keresztül már volt polgármestere Tibolddarócnak. A választói névjegyzékben több mint 1100-an szerepelnek.

A Csongrád megyei Nagytőkén az időközi választást a korábbi polgármester, a Jobbik jelöltjeként megválasztott, de a pártból már kilépett Szél Csaba lemondása miatt kellett kiírni. Csongrád megye legészakibb, 450 lakosú településének vezetéséért ketten indulnak: Polgár Istvánné a Munkáspárt jelöltjeként és Szénászky Zsolt függetlenként. A voksoláson 360 választópolgár vehet részt.

A Veszprém megyei Megyeren Pajer Kristóf (független) polgármester lemondása miatt lesz időközi voksolás. A Sümeg melletti település polgármesteri tisztségéért egy független jelölt indul, Vári Dávid. A választói névjegyzékben 27-en szerepelnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.