Hírek
2022. Október 29. 18:37, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Három pápai fiókját is bezárja a Magyar Posta
A Béke téri, a vajdai és a tapolcafői fiók ideiglenes bezárása mellett döntött a társaság.
A Magyar Posta ideiglenesen szünetelteti 210 településen 366 postahivatal működését az energiafelhasználás csökkentése érdekében, az irányítási és a szolgáltatási területeken történő átalakítások eredményeként pedig 300 munkavállalót érintő csoportos létszámleépítési szándékot jelentett be.
Pápán ezt a három fiókot érinti az ideiglenes bezárás:
- Pápa 2 posta 8500 Pápa Béke tér 1.
- Pápa 3 posta 8500 Pápa Gróf utca 48.
- Pápa 4 - Tapolcafő posta 8500 Pápa Tapolcafői utca 29.
A Magyar Posta Zrt. közleménye szerint azon a 101 településen, ahol több szolgáltatóhely működik, a fennmaradó postahivatalok megemelt kapacitással, több ügyfélkiszolgáló pulttal fogadják majd az ügyfeleket. Azon a 109 településen, ahol nincs másik nyitvatartó posta, a szolgáltatások a máshol már jól bevált mobilposta segítségével lesznek elérhetők.
A Magyar Posta kiemelte: az érintett mintegy 740 dolgozó nem veszti el a munkáját, mindegyüket más postahelyekre irányítják át. A változás nem érinti a postai küldemények házhoz kézbesítését sem.
A társaság folyamatosan gondoskodik az ügyfelek megfelelő tájékoztatásáról, az érintett posták november 11-ig állnak az ügyfelek rendelkezésére - közölték.
A Magyar Posta hangsúlyozta: jelenleg és a jövőben is lényegesen túlteljesíti jogszabályi kötelezettségeit, mert az előírt mintegy 1600 posta helyett a szüneteltetést követően is országszerte több mint 2200 posta áll az ügyfelek rendelkezésére. A hazai lefedettség nemzetközi szinten is kiemelkedő, míg Magyarországon 3,46 posta jut 10 ezer lakosra, addig ez a szám Európában 2,91 - jelezték.
A vállalat emellett több, jelentős átalakítási projektet hajt végre a logisztika, a kézbesítés, a levél- és csomagfelvétel, valamint a levélfeldolgozás területén, amellyel az irányítás-szolgáltatásban javítja a működés hatékonyságát. Ennek eredményeként a társaság a fővárosban, illetve Pest, Hajdú-Bihar és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében csoportos létszámleépítésre vonatkozó szándékot jelentett be, amely összesen mintegy 300 munkavállalót érint.
A közleményben kiemelték, hogy ez a végrehajtásban dolgozó munkavállalókat nem érinti.
A Magyar Posta közölte: a létszámcsökkentést törvényes keretek között, valamennyi vonatkozó jogszabály maradéktalan betartásával hajtja végre. A társaság vezetése az üzemi tanáccsal tárgyalásokat folytat annak érdekében, hogy külön megállapodás szabályozza az intézkedésben érintett munkavállalók munkaviszony-megszüntetésének feltételeit.
"A vállalat számára továbbra is elsődleges szempont a szolgáltatások elérhetősége. Az elmúlt időszakban számos olyan fejlesztés valósult meg, amelyekkel a postai szolgáltatások már nemcsak személyesen, hanem modern, digitális úton is hozzáférhetők. Mindemellett a postai szolgáltatások a rendelkezésre álló szolgáltatási helyeken, a változásokat követően is magas színvonalon állnak rendelkezésre ügyfeleink számára" - írták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.
2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi
Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére
A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.

