Hírek
2022. Március 22. 14:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Harminc év után ítélték el egy szír pénzváltó gyilkosát
Egy szír pénzváltó harminc évvel ezelőtti megölése ügyében 12 év fegyházat szabott ki a Fővárosi Törvényszék - tudatta a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség az MTI-vel közleményben kedden.
Az eljárás adata szerint 1991 szeptemberében Budapesten, a XIV. kerület egy kietlen részére csalták társai szír pénzváltó ismerősüket, hogy elvegyék tőle az üzletmenetből származó értékeket. A palesztin elkövető összeverekedett a sértettel, majd értékei megszerzése érdekében leszúrta. Az áldozat ruháit átkutatva a tettes ezerhatszáz forintot zsákmányolt. Társai az áldozat autójával távoztak, de a közelben közlekedési balesetet szenvedtek és a rendőrség elfogta őket.
Az emberölés tettese a holttestet egy másik gépjárművel eltüntette a helyszínről, majd feltehetően külföldre szökött, és azóta ismeretlen helyen tartózkodik.
A Fővárosi Főügyészség 2021 tavaszán emelt vádat az ügyben, a Fővárosi Törvényszék a mindvégig távollévő palesztin férfit idén januárjában első fokon nyereségvágyból elkövetett emberölés miatt 12 év fegyházra ítélte és végleg kiutasította Magyarországról.
Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a védő felmentésért fellebbezett. A szír pénzváltó harminc évvel ezelőtti megölése ügyében indult büntetőper a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik másodfokon - közölte a fellebbviteli főügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

