Hírek
2019. November 21. 17:15, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Hamis rendszámú, engedély nélkül elvitt autóval okozott ittasan balesetet Csóton
Egy 20 éves pápai férfi ellen egyedi azonosító jellel visszaélés, egy 21 éves bakonyszücsi lakos ellen pedig jármű önkényes elvétele és ittas járművezetés miatt folyik nyomozás a Pápai Rendőrkapitányságon.
Az eljárás adatai alapján 2019. november 18-án 17 óra körül érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy Csót belterületén egy személygépkocsi villanyoszlopnak ütközött, a jármű vezetője pedig elhagyta a helyszínt. Az adatgyűjtés során a rendőrök azonosították a gépjármű tulajdonosát, egy 20 éves pápai lakost. A férfi a járőröknek elmondta, hogy a baleset idején az autó nem volt a birtokában. A rendszám nélküli, forgalomba nem helyezett járművet egyik ismerősétől vásárolta, arra egy korábbi gépkocsijának hatósági jelzését szerelte fel, és a járművet a vételár teljes kifizetéséig az eladónál hagyta. A járőrök meghallgatták az eladót is, aki elmondta, hogy aznap az egyik bakonyszücsi ismerősével italozott, majd a férfi a tudta és engedélye nélkül elvitte az autót, és ő okozta a balesetet. A rendőrök az eladó 21 éves barátját még aznap este otthonában igazoltatták, majd előállították a Pápai Rendőrkapitányságra.
A rendszámokat átszerelő 20 éves pápai lakos ellen egyedi azonosító jellel visszaélés bűntett, a 21 éves bakonyszücsi férfi ellen pedig jármű önkényes elvétele bűntett és járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

