Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2018. Június 24. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Hagymás babtól a flamenco táncoktatásig - Múzeumok éjszakája Pápán

Hagymás babtól a flamenco táncoktatásig - Múzeumok éjszakája Pápán

Rendhagyó programok várták az érdeklődőket a pápai múzeumokban, a hűvös nyári estén.

Az esti programok 18 órakor kezdődtek. Talán a legkülönlegesebb kínálat a Kékfestő Múzeumban kínálkozott, ahol Bud Spencer és Terence Hill köré fűztek fel több programpontot is, így például a bográcsokban hagymásbab rotyogott, de volt filmvetítés, a kicsiket és a nagyobbakat Kincs, ami nincs címmel kutakodásra csábították, az est fénypontjaként pedig fellépett a Bud Spencer és Terence Hill emlékzenekar, mely az ismert filmek zenéit tárta a hallgatóság elé.

A közönségcsalogató programelemek mellett természetesen klasszikus események is tarkították a Kékfestő múzeumi kínálatot. Samu és a többi ló címmel nyílt állandó kiállítás a múzeumban, mely magába foglalja a lójárgányos mángorlót, ami negyven év után vált újra látogatható, a grandiózus, 18. századi alapokon nyugvó gépezet felújítását követően. Szintén nagyon hosszú idő telt el azóta, hogy Pápáról postabélyeg jelent meg, most ez is újra bekövetkezett.

Nagy L. István múzeumigazgató a kiállítás megnyitóján elmondta, a szóban forgó lójárgányos mángorló európa-szerte ritkaságnak számít, így nagy öröm, hogy a kormány támogatásának köszönhetően megújulhatott és ismét kiállíthatóvá vált. Unger Tamás alpolgármester is örömét fejezte ki a felújítás és a kiállítás megnyitása kapcsán.

Tágabb értelemben a pápai múzeumok éjszakája kapcsán azt mondta, Pápa továbbra is komolyan kiveszi a részét az országos akcióból és mára kiforrta magát a helyi múzeumok kínálata.

Az Esterházy-kastélyban is izgalmas programokon lehetett részt venni. A fél óránként induló tárlatvezetések mellett megtekinthető volt Pablo Picasso időszaki kiállítása, sőt, a vállalkozó kedvűek egy flamenco táncoktatáson is részt vehettek. Kitárta kapuit a kézműves műhely is, Marcsi nénivel frissen sült finom szotyis csigát süthetnek és aranyos cicát készíthetnek az érdeklődők.

A Múzeumok éjszakájától látogatható a kastélyban az Esterházy Magánalapítvány kiállítása is, az Estöri Junior Makett és Rajzverseny alkotásaiból. A tárlat Kismartonban és Fraknó várában volt már látható, most költözött át Pápára.

Természetesen a Pannonia Reformata Múzeum is kinyitotta kapuit a múzeumok éjszakáján, csendes csodák címmel. Tárlatvezetéssel volt megtekinthető a Hajlék az örökkévalóságban és a Hori titkai című állandó kiállítás, de természetesen Rembrandt részkarcait is megcsodálhatta a közönség. A kézműveskedni vágyók egyházművészeti motívumokat festhettek, vagy belekóstolhattak az egyiptomi rézkészítés rejtemeibe.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:52, kedd | Helyi

A pisztáciás málnacsók lett Pápa Város Fagyija 2026-ban

Az Azzurro Fagylaltozó nyerte a hagyományteremtő szándékkal megrendezett versenyt.

2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi

Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester

Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.

2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi

15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél

A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.

2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi

Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa

A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.