Hírek
2013. November 09. 17:58, szombat |
Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), nb1.hu
Győzött a Pápa
Ezúttal az atomvárosiak maradtak alul. A Pápa ismét bebizonyította, nem véletlenül tanyázik az nb1 középmezőnyében.
Ellentétes előjelekkel készültek a meccsre a csapatok annak ellenére, hogy az eddigi őszi összteljesítményt tekintve hasonlóan szerepeltek: a nyolcadik pápaiak két ponttal és két helyezéssel előzték meg a zuhanórepülést végző atomvárosiakat.
Ahhoz képest, hogy egyik védelem sem arról híres, hogy gyakran lehúzná a rolót – a Lombard 9, a Paks 12 meccs óta mindig kapott gólt –, az első félidőben egyik háló sem rezdült, hacsak nem a szakadó esőtől és a széltől. A kapusok közül Szűcs Lajosnak akadt valamivel több dolga (különösen Bartha László lövéseinél), mégis, egy szünet előtti szögletvariációból a túlvégen Tóth Gábor járt a legközelebb ahhoz, hogy vezetést szerezzen a csapatának. Csakhogy a pápai védő közeli fejese a kapufán csattant.
A fordulás után aztán előbb Csernyánszki Norbertet dolgoztatta meg Youssef Sekour, majd az utolsó „harmadra” fordulva már a kapus sem segíthetett. A paksiak rossz bedobása után, egy gyors ellentámadás végén Orosz Márk szerzett vezetést a hazaiaknak (1-0).
Horváth Ferenc rögvest kettős cserével (Kecskés Tamás után a Délczeg Gergely, Báló Tamás kettőst is hadba küldte), a csapata pedig egy ziccerrel reagált a hátrányra – a gólzsák Simon Attila azonban lövés helyett passzolt, rosszul.
A hirtelenjében eseménydússá lett hajrában aztán Lazar Arszics is tesztelte még a vendégkapu szilárdságát, de sem neki nem sikerült végképp eldöntenie a három pont sorsát, sem a paksi támadóknak nem jött össze az egyenlítés.
Fotó: lombardfcpapa.hu (Polgár Szilárd)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Kék hírek
Hazahozták a Mexikóban elfogott magyar drogbárót
Hazahozták a Mexikóban elfogott magyar drogbárót, aki már meg is kezdte börtönbüntetését - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szerdán a police.hu oldalon.
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

