Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2015. Június 11. 15:53, csütörtök | Helyi

Gyermeknap kutyás bemutatóval és iskolarendőrrel

Gyermeknap kutyás bemutatóval és iskolarendőrrel

A Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskola 2015. június 9-én délután gyermeknapot tartott az intézmény alsó tagozatosai számára.

A rendezvényre Müller Alexandra r. főhadnagy, az iskola rendőre is meghívást kapott, aki nagy örömmel és lelkesedéssel kapcsolódott be a vidám délutánba. A gyerkőcök számára meglepetéssel is készült. Felkérésére Kocsis József r. törzszászlós kutyavezető és Aldó nevű kutyája egy érdekes bemutatóval örvendeztette meg a fiatalokat. Ezt követően az iskolarendőr és a pedagógusok játékos feladványokkal várták a diákokat. A rendőr néni kerékpáros akadálypályáját szinte minden biciklizni tudó lurkó kipróbálta. Ezen kívül volt vízi pisztollyal célba lövés, zsíros kenyér-evő verseny és közlekedési témájú puzzle kirakás is. A gyermekek minden állomás sikeres teljesítését követően fabatkát kaptak jutalmul, amit aztán különböző ajándéktárgyakra válthatták be. Az Országos Baleset-megelőzési Bizottság által rendelkezésre bocsátott közlekedésbiztonsági kiegészítők és könyvek a legkelendőbb tárgyak közé tartoztak.

Címkék: gyermeknap, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.