Hírek
2021. Március 24. 18:36, szerda | Helyi
Gyártóüzem gyulladt ki Sopronban, Pápáról is érkeztek tűzoltók
Kigyulladt egy kétezer négyzetméter alapterületű, főként raktározásra használt üzemcsarnok tetőszerkezete szerda délután Sopronban.
A tűz miatt az egyszintes építmény teteje beomlott, jelenleg az egész csarnok ég – közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője az MTI-vel.
Schreindler Ágnes elmondta, hogy az Ágfalvi úton lévő csarnokban feltehetően autóiparhoz és gyógyszeriparhoz használt anyagokat tárolnak.A tűzben senki sem sérült meg.
Tájékoztatása szerint a tűz oltásához három megye hét településének tűzoltóit riasztották: Győr-Moson-Sopron megyéből a soproni, a csornai, a lébényi és a győri egységeket, Vas megyéből sárvári és szombathelyi tűzoltókat, Veszprém megyéből pedig a pápai tűzoltókat.
A katasztrófavédelmi mobillaborral vizsgálják, hogy a tűz miatt került-e káros anyag a levegőbe. A nagy füst miatt azonban a közeli lakóparkban élőket, negyven ház mintegy száz lakóját arra kérték, hogy ne hagyják el az otthonukat és ne szellőztessenek a munkálatok végéig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:52, kedd | Helyi
A pisztáciás málnacsók lett Pápa Város Fagyija 2026-ban
Az Azzurro Fagylaltozó nyerte a hagyományteremtő szándékkal megrendezett versenyt.
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

