Hírek
2025. November 13. 09:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Gondolt egyet és rácsatlakozott az elektromos hálózatra
A 49 éves Pápa környéki férfi nemcsak hogy illegálisan, de meglehetősen veszélyesen is oldotta meg áramszükségletét.
Egy Pápához közeli kistelepülésen különös esetre derítettek fényt a rendőrök 2025 elején - írja a Police.hu. Egy 49 éves férfi saját kezűleg „oldotta meg” az áramellátást, illegálisan. Engedély nélkül kötötte rá otthonát a hálózatra, és ezzel több háztartási eszközt is működtetett, volt köztük televízió, hűtőszekrény és egy hősugárzó. Az ideiglenes, ám veszélyes megoldás több héten át üzemelt, mielőtt a szolgáltató szakemberei észrevették a gyanús fogyasztási adatokat. A bejelentés után a Pápai Rendőrkapitányság munkatársai gyorsan felgöngyölítették az ügyet. Az elkövető az illegális áramvételezéssel közel félmillió forint kárt okozott.
A Pápai Rendőrkapitányság az ügy vizsgálatát befejezte, és az iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.
2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi
Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére
A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.

