Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2018. Február 22. 14:46, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Az Együtt sem indít jelöltet Gőgös Zoltánnal szemben

Az Együtt sem indít jelöltet Gőgös Zoltánnal szemben

Grőber Attila, a szocialisták helyi elnöke jelentette be, hogy Gőgös Zoltán hivatalosan is az MSZP és a Párbeszéd politikai pártok szövetségének képviselőjelöltje lett, miután megtörtént az ajánlások hitelesítése.

A politikus emlékeztetett, január végén jelentették be, hogy az MSZP jelöltjét, Gőgös Zoltánt támogatja a Demokratikus Koalíció és a Párbeszéd is. Mára az is biztossá vált, hogy az Együtt is csatlakozik ehhez a szövetséghez. A párt önkormányzati képviselője, dr. Bányai Katalin elmondta, az Együtt az egyéni jelöltek tekintetében mindig az együttműködés mellett állt. Az MSZP és az Együtt közti helyi egyeztetések során Bányai Katalin azt kérte cserében, hogy pártja nem indít jelöltet Gőgös Zoltánnal szemben, hogy a szocialisták se indítsanak jelöltet olyan helyeken, ahol az Együtt rendelkezik esélyesebb jelölttel. A képviselőasszony azt mondta, hogy erre vonatkozóan ígéretet nem kapott ugyan Gőgös Zoltántól, de bízik abban, hogy az aláírások összegyűjtését követően mérlegelni fogják ezt a kérést a szocialisták.

Bányai Katalin a választópolgárokat arra kéri, hogy menjenek el szavazni, fejezzék ki véleményüket, hogy szerintük jó, vagy rossz irányba halad-e az ország. Az Együtt szavazóit arra biztatja, hogy egyéniben szavazzanak Gőgös Zoltánra, a listán viszont támogassák az Együtt - a Korszakváltók Pártját.

Gőgös Zoltánt immáron öt politikai párt támogatja, az MSZP mellett a Párbeszéd, a DK, az Együtt és a Liberálisok. Grőber Attila ezzel kapcsolatban azt hangsúlyozta, hogy az 1-2 százalékos politikai közösségeknek nincs esélyük arra, hogy egyéni jelöltet juttassanak be az Országgyűlésbe, ezért "minden olyan politikai közösség, aki ezek után egyéni képviselőjelöltet indít a demokratikus oldalon, az a Fidesz hatalmát erősíti" - fogalmazott a szocialista párt helyi elnöke hozzátéve, szívesen tárgyalnak ezeknek a pártoknak a képviselőivel, a koordinált együttműködésről. A politikus a kampányról elmondta, az az "adják vissza a jövőnket" elvre épül, mivel azt gondolják, hogy az áprilisi voksolás Magyarország következő évtizedeit nagy mértékben meg fogja határozni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi

Prevenciós előadások a pápai kistérségben

Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.

2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi

Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét

Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.

2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi

Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben

A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.

2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi

Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó

A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.