Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2015. Július 14. 07:45, kedd | Helyi
Forrás: napigazdasag.hu

Gőgös: Soha semmilyen bűncselekményt nem követtem el

Gőgös: Soha semmilyen bűncselekményt nem követtem el

A szocialisták pápai alelnöke nyilatkozott annak kapcsán, hogy az agrártárca hűtlen kezelés gyanújával fordult a bírósághoz.

Soha semmilyen bűncselekményt nem követett el – jelentette ki tegnap Gőgös Zoltán, miután napvilágott látott a hír, hogy az agrártárca pótmagánvádlóként nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítja a szocialista képviselőt. A politikus szerint a vádindítvánnyal csak az állami földek „ellopásáról” szeretné elvonni a figyelmet a kabinet. A szakminisztérium lapunknak nyilatkozó államtitkára szerint a vádindítvány benyújtása nincs összefüggésben a képviselő állításaival.
A Fidesz-kormány hazugságokkal akarja elterelni a figyelmet arról, hogy most éppen az állami földvagyon ellopására készül, ezért mindenkit próbálnak besározni, aki ez ellen fellép – így reagált tegnap Gőgös Zoltán, az MSZP elnökhelyettese a Napigazdaságban megjelent írásra, miszerint különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt nyújtott be vádindítványt a Földművelésügyi Minisztérium (FM), és kezdeményezik a képviselő vagyonának zárolását. A Klubrádió Reggeli gyors című műsorában elmondta: az ügylet idején csupán végrehajtója volt egy kormányhatározatnak. A szocialista képviselő közleményben szögezte le, hogy „soha semmilyen bűncselekményt nem követett el".
Tájékoztatása szerint a minisztériumon, illetve mindenkin, aki ennek ellenkezőjét állítja vagy sugallja, polgári peres úton vesz elégtételt. Az említett vagyonzárolással kapcsolatban Gőgös Zoltán azt írta: vagyonnyilatkozata „a fideszes vezetőkkel ellentétben” pontos, 2008 után összesen egy gépkocsit vásárolt 1,9 millió forintért. Ezzel szemben a Parlament.hu-n található képviselői vagyonnyilatkozata szerint az elmúlt hét évben összesen két személygépkocsit – egy Mercedest és egy Mazdát – vett, az egyiket 2011-ben, a másikat 2014-ben - írja a Napigazdaság.

Fotó: archív

Címkék: Gőgös Zoltán

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi

Közösségi tojásfa díszítés Pápán

Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.

2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi

Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi

Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.

2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi

Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki

A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.