2024. április 19, péntek - Emma

2015. Szeptember 23. 09:29, szerda | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Füge Chris: Akciódús verseny volt!

I. HE-DO kupa Hungaroring. 2015.09.12-13. Suzuki Swift Sport - Interjú Füge Krisztián autóversenyzővel.

A hétvégét ismét a Hungaroringen töltötted, mégpedig az Autós Gyorsasági Bajnokság záró futamán a I. HE-DO kupán.

Megosztanád a portálolvasókkal, hogy miként is sikerült ez a hétvégéd?
- Ezúttal két Hungaroringes verseny követte egymást szünet nélkül egy huzamba.
Az egyik héten a Truck E.B. betétfutama voltunk a következő hétvégén pedig OB keretein belül róttuk a köröket.
Ami változás volt az a gumi az eddigiekhez képest, hogy megint Hankook gumival mentünk.

Péntek:
Egész nap voltak edzési lehetőségek amit ki is használtunk, hogy meg találjuk a megfelelő beállításokat az autóra.
Mivel más gumival mentünk azért sok mindennel kellett kísérletezni mire jó lett az autó. Illetve a tapadási viszonyok is másak voltak. A Truck EB-n nem tapadtak annyira a gumik.
Az idő reggel még kicsit esős volt ám hamar felszáradt a pálya.

Szombat:
Szombaton egy időmérő és egy verseny futam volt, az időmérő Super pole rendszerben zajlott.
Az időmérő első részében 15 percünk volt szabadon menni, majd kiintettek minket és utána külön-külön ment mindenki 3 kört, egy felvezető kört, egy mért kört, és egy levezető kört.
Ez a mért idő véglegesítette az elért pozíciót. Az időmérőt a 4. helyen zártam.

Így szombaton a negyedik helyről rajtoltam.
A verseny száraz körülmények között zajlott, ám nem volt baleset mentes.
Az pole pozícióban lévő versenyző az első körben megcsúszott majd össze törte az autóját.
Majd pár körön keresztül safty car eljárás zajlott. Aztán ismét folytatódott padlógázzal a verseny.
Mondhatni hogy akciódús verseny volt. Egy darabig egybe volt a mezőny mindenki próbált helyet nyerni, illetve megtartani azt.
A verseny végén azonban már elégé szétesett a mezőny.
Végül az 5 pozícióban értem be.

Vasárnap:
Vasárnap két versenyünk volt.
Fordított rajtrács volt így a 3. helyről indultam.
A pálya kicsit csúszós volt. Egy kicsit megváltoztak a tapadási viszonyok.
A felvezető körön megcsúsztam elveszítve a pozíciómat, és végül nem tudtam elrajtolni a harmadik helyről, ezért az utolsóról kellet.
Már nem vehettem vissza a pozíciómat.
A rajt nem úgy sikerült ahogy szerettem volna, kicsit szétestem a korábban történtek miatt, úgyhogy össze kellet szednem magam.
Végül a hatodik helyre tudtam feljönni.
Ezen a versenyen néhányan büntetést is kaptak, sportszerűtlen viselkedésért a pályán, illetve pálya elhagyásért.

A harmadik, egyben utolsó versenyen a 4. helyről rajtoltam ismét.
A rajt jól sikerült, ám 1-2 pozíciót hátra estem a második kanyarban, mivel rossz pozícióba kerültem a 2. kanyarban.
Sokáig tartottam a tempót az előttem lévőkkel és sikerül pozíciót nyernem a sikánból kijövet.
Igyekeztem védeni a pozíciómat, végül megint vissza estem egy helyet, és tovább folytatódott a harc.