Hírek
2018. December 28. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotó: pixabay
Fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor
A pirotechnikai eszközök hang- és fényhatásai miatt fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor.
Az Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület javaslata szerint a háziállatokat a petárdázás helyszíneire semmiképpen se vigyék ki gazdáik, csak pórázon sétáltassanak, a kutyában lévő kötelező mikrochip legyen az állatorvosnál regisztrálva, a nyakörvön legyen a gazda telefonszámát tartalmazó biléta, otthon pedig biztosítsanak az állatoknak a közvetlen utcai hangoktól elszigetelt helyet.
A pirotechnikai eszközök durva hang- és fényhatásai a házi kedvencek számára sokkos pánikot okozhatnak, a kisállat félelmében támadhat, haraphat, elszökhet, vagy végleg elkóborolhat. Az elveszett állatot a www.állatvédő.hu oldalon, a helyi gyepmesteri telepen, vagy állatmenhelyeken érdemes keresni.
A Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete is arra hívja fel a figyelmet, hogy december 31-e délutántól január 1. reggeléig érdemes beengedni a háziállatokat a házba, lakásba, valamint kialakítani nekik egy biztonságérzetet nyújtó helyet. Amennyiben előre tudjuk, hogy a kisállat retteg a hirtelen jövő hangoktól, ajánlatos felkeresni az állatorvost és az állat egészségi állapotának megfelelő, különböző speciális nyugtató gyógyszert felíratni.
Ha elveszne a háziállat, mindenképp jelezni kell a lakhelyhez közeli állatvédelmi szervezetnek, ebrendészeti telepnek, valamint a közösségi oldalakon hirdetni, az állatvédők ugyanis különböző csoportokat szoktak létrehozni minden év szilveszterén az elveszett házikedvencek felkutatására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 13. 07:48, hétfő | Belföld
Megnövekedett kapacitással várják a kormányablakokban az ügyfeleket
2025. Január 13. 07:45, hétfő | Belföld
Viharos szél és hózáporok - Ilyen hetünk lesz
Egyes helyeken hózáporral indul a hétfő Magyarországon, de délután már nem várható számottevő csapadék. A nappali csúcshőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható. Kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várhat
2025. Január 12. 09:54, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Január 12. 09:51, vasárnap | Belföld
Menczer Tamás szerint Brüsszelben lesz a legfontosabb harctér
Menczer Tamás: Donald Trump hivatalba lépésével Brüsszel válik a legfontosabb harctérré a múlt és a jövő erői között.