Hírek
2020. Február 11. 07:22, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fogynak az autósiskolák, kétséges az utánpótlás
Megállhat az autósiskolák fogyása Magyarországon, de ezzel együtt is kétséges az utánpótlás jövője - közölte az Opten az MTI-vel.
A céginformációs szolgáltató kedvezőnek tartja, hogy többéves összevetésben javulnak a cégek eredményei.
A járművezetői oktatáshoz ugyanakkor sok jármű kell, a magas induló költség pedig megnehezíti a cégalapítást - hangsúlyozták.
Az Opten összesítése szerint 2012 óta - kisebb megszakításokkal - folyamatosan egyre kevesebb autósiskola működik. A járművezetők oktatásával főtevékenységként foglalkozó cégek száma tavaly 608-ra csökkent, noha 2016-ban még 640-en voltak. Cserélődésük ugyanakkor a belföldi átlaghoz képest alacsony.
Alkalmazottaik száma 962-ről már 1123-ra nőtt három év alatt, bár az autósiskolák szakoktatói jórészt vállalkozási szerződéssel dolgoznak. A cégek összesített árbevétele 2016 és 2018 között 14,6 milliárd forintról 18,5 milliárd forintra, adózás előtti eredményük 1,02 milliárd forintról 1,99 milliárd forintra nőtt.
Az ágazat jövőjét továbbra is a szakoktatók és az iskolavezetők számának alakulása fogja elsősorban meghatározni, mert ettől függ, hogy mennyi idő a jogosítvány megszerzése - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

