Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2016. Július 26. 14:29, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Figyelmesen vásároljon tűzifát - Rendőrségi figyelmeztetés

Figyelmesen vásároljon tűzifát - Rendőrségi figyelmeztetés

A rendőrség óvatosságra int a téli tüzelő megrendelése és vásárlása kapcsán.

A Pápai Rendőrkapitányságra a napokban érkezett bejelentés egy helyi lakostól, aki egy interneten megjelent hirdetésre válaszolva több százezer forint értékben rendelt akác tűzifát ingyenes kiszállítással. A vételárat átutalta a hirdető által megadott bankszámlaszámra, ám a fa a mai napig nem érkezett meg lakcímére és a hirdetés is eltűnt a világhálóról. Később a sértett megtudta, hogy egy fafeldolgozó cég nevével élt vissza a hirdető.

Kérjük, fogadja meg tanácsainkat, hogy Önt ne érje kár a tűzifa vásárlásakor.

  • Az interneten és a reklám újságokban, valamint az utcán lassan haladó teherautókon gyakran a piaci árnál jóval kedvezőbb értékben árulják a tűzifát és még ingyenes kiszállítást is ígérnek. Ilyen ajánlatok esetében mindig legyen gyanakvó! Előfordulhat, hogy a fa illegális kivágásból származik vagy alacsony fűtőértékű, esetleg a kifizetett mennyiségnél jóval kevesebbet szállítanak le, vagy meg sem érkezik a megrendelt áru.
  • Soha ne fizesse ki előre a vételárat!
  • Ha teheti, csak olyan tűzifa kereskedőtől vásároljon, akit megrendelői megbízhatónak tartanak.
  • A tűzifa kereskedésekben lehetősége van megtekinteni a tüzelőt, így elkerülhető, hogy olyan fát szállítsanak házhoz, ami nem felel meg az igényeinek.
  • A megvásárolt tűzifa mennyiségét nehéz ellenőrizni, ezért a vásárláskor és házhoz szállításkor kérjen igazolást a hiteles mérésről!

Biztonságos vásárlást kíván a Pápai Rendőrkapitányság!

A kép illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:53, hétfő | Helyi

Dúró Dóra tart lakossági fórumot Pápán

Országjárása részeként Nardai Péter vendége lesz.

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.