Hírek
2012. Február 09. 07:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Felhívás! – Cipőt és kesztyűt gyűjt a Máltai Szeretetszolgálat
Jó minőségű férficipők és kesztyűk gyűjtésébe kezdett a Magyar Máltai Szeretetszolgálat.
A segélyszervezet intézményeiben, szállásain és nappali melegedőiben több ezer rászoruló ember fordult meg az utóbbi napokban.
A nagy hóban sokak ruhája átázott, ami elsősorban a hajléktalan embereket sodorja közvetlen veszélybe, de a fűtetlen lakásokban élő rászorulók is egész életükre kiható egészségkárosodást szenvedhetnek, ha nedves ruhában tartózkodnak a hidegben.
A Máltai Szeretetszolgálat munkatársai lehetőség szerint szárazra cserélték a rászorulók cipőit, száraz zoknit és kesztyűt is adtak az átfázott embereknek, az intenzív felhasználás miatt azonban sok intézményben elfogytak az adomány cipők és kesztyűk. A karitatív szervezet ezért mindenkit arra kér, kinőtt, megunt, nem használt cipőjét, fölösleges kesztyűjét ajánlja fel a rászorulóknak, és juttassa el azt a hozzá legközelebb eső máltai intézménynek. Fontos, hogy csak jó állapotú, ép, hordható darabokat várnak, olyat, amit az adományozó maga is fölvenne. Elsősorban nagyméretű és meleg férficipőkre van szükség, de hasznos ajándék lehet a kesztyű és az újszerű, vastag zokni is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld
OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt

