Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2015. December 10. 09:07, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), veol.hu

Fegyházat kaptak a várkerti rablók

Fegyházat kaptak a várkerti rablók

Két rablóra összesen 15 év fegyházbüntetést mért ki jogerősen a bíróság. Korábban már mindketten összeütközésbe kerültek a törvénnyel.

Több mint két évvel ezelőtt, 2013 augusztusában az ittas O. Dávid Vaszaron az egyik kocsmában belekötött ismerősébe, akinek belefejelt a mellkasába,
majd az utcán mellbe és gyomorszájon rúgta, végül pedig ellenfele pólóját is letépte. A sértett egyik barátját azzal fenyegette meg, ha meglátja, akkor
leszúrja, kinyírja. A verekedő aznap este a pápai rendőrségen kötött ki. Tavaly május végén a 21 esztendős vádlott és barátja, a 32 éves H. Béla egy
társaságban biofüvet szívott, amitől bódult állapotba kerültek. Így indultak be a városba, amikor a Várkertben H. Béla kiszúrt magának egy idős férfit, aki
kissé imbolyogva sétált át a zebrán. Az illető úgy ment, mint aki becsípett.
A másodrendű vádlottnak a szeme megakadt a 78 éves férfi tizennyolc karátos, közel 50 centiméter hosszú, vastag szemekből álló, 60 ezer forint értékű
arany nyakláncán.

Mivel egyiküknek sem volt pénze kábítószerre, a két rabló gyors elhatározásra jutott: megszerzik a férfi nyakláncát. Miután 200 méteren át követték, H.Béla váratlanul megütötte vagy megrúgta hátulról az idős ember jobb vállát. Ettől az illető megszédült. O. Dávid ezt kihasználva megrántotta a sértettet -miközben kitépte a nyakából a láncot -, aki úgy zuhant arccal a földre, hogy nem tudta tompítani az esést. Zúzódásos sérülései mellett eltörött a jobb karja,ami később mozgáskorlátozottsághoz vezetett.
A futva menekülő rablók H. pápai lakásán átöltöztek, majd még aznap Győrbe utaztak, hogy eladják az ékszert egy zálogházban. Ám pechjük volt, mert az
értékes lánc H. lyukas zsebéből útközben valahol kiesett - hiába keresték, nem találták meg.
O. Dávid a tárgyaláson tagadta a rablást - a verekedést nem -, hangsúlyozta: társa szerezte meg a láncot. Azt állította, miután H. Bélát a rendőrségenkihallgatták, felkereste őt Homokbödögén, s egy pisztolyt szegezett a mellének azzal a fenyegetéssel, hogy ne mondjon semmit a rendőrségen, mertmegbánja. Kérte, vigye el a balhét, mert ő így kevesebbet fog kapni, és vegye figyelembe, hogy a párja gyereket vár.
A Pápai Járásbíróság döntésén súlyosbított a Veszprémi Törvényszék. A vádlottakat társtettesként elkövetett rablás és súlyos testi sértés bűntette miatt
ítélték el jogerősen. O. Dávidnak hét év két hónapot, míg H. Bélának hét év tíz hónapot kell fegyházban töltenie. Egyúttal kötelezték őket a sértettnek
okozott kár megtérítésére és a bűnügyi költség megfizetésére.

veol.hu, a kép illusztráció (Polgár Ádám)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi

Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt

Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.

2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi

A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját

Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.

2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi

Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján

A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.

2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi

Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére

A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.