Hírek
2011. Augusztus 15. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Ez a megoldás garancia a törlesztésre
Szeptembertől újra lehet víz azokban a komlói tömbházakban, ahol a szolgáltató a lakók adóssága miatt kapcsolta le a vizet.
Az önkormányzat a hátralékok kifizetésére olyan megoldást talált, amely garancia a törlesztésre. Lényege, hogy a fogyasztók hozzájárulnak ahhoz, hogy a különböző címen nekik járó szociális juttatásokból havonta 5 ezer forintot a hátralékuk rendezésére, 5 ezret pedig az átalánydíjra levonhassák. Az érintetteknek erről az önkormányzat szociális irodájában kell nyilatkozniuk, a vízszolgáltatás helyreállítása pedig augusztus 31-től kezdődik meg. „Azon a településrészen, ahol a vizet elzárták a fogyasztók nagyobb része szociális ellátásokban részesül. Ezeknek az ellátásoknak egy részét az önkormányzat levonja. 5 ezer forint törlesztőösszegben és 5 ezer forint átalánydíjban meghatározva” – nyilatkozta Simon János, Komló Fidesz–KDNP-s önkormányzati képviselője. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

