Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2019. Július 17. 15:03, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Európa legnagyobb gyémántját találták meg Oroszországban

Európa legnagyobb gyémántját találták meg Oroszországban

Európa legnagyobb, 222,09 karátos gyémántjára Arhangelszk megye mezenszki járásában, a V. Grib nevét viselő lelőhelyen találtak rá - közölte kedden orosz hírügynökségekkel az AGD Diamonds vállalat sajtószolgálata.

A kommüniké szerint a kontinens eddigi legnagyobb, 181,68 karátos gyémántjára szintén a Grib-lelőhelyen bukkantak rá. A kő a Mihály arkangyal nevet kapta. Az újonnan talált gyémántot még nem nevezték el.

Július 13-án ugyancsak a Grib volt a helyszíne egy igen ritka, citromsárga árnyalatú, 47,61 karátos gyémánt meglelésének. Ugyanitt július 8-án egy ékszerminőségű, 81,02 karátos gyémánt is előkerült.

Az AGD Diamonds a gyémántokat Antwerpenben szándékozik eladni. A legjelentősebb vásárlók a cég szóvivője szerint izraeli vagy belgiumi illetőségűek.

A Grib az egyik legjelentősebb gyémántlelőhely, amely tartalékait tekintve Oroszországban a negyedik, világviszonylatban pedig a hetedik helyen áll.

Fotó: illusztráció

Címkék: gyémánt

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt