2024. április 19, péntek - Emma

2016. Március 29. 09:23, kedd | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.) Vajda István

Értékes győzelem a TF ellen

A Pápa a bajnokság hatodik helyén álló budapestieket fogadta és küzdelmes mérkőzésen végig vezetve értékes győzelmet aratott.

Concordia Motax KC Pápa - Tehetséges Fiatalok-Budapest 61-50 (19-15, 20-8, 11-13, 11-14)

PKC: Puszta 17/6; Németh 13/6; Keresztes 10; Horváth 6/6; Szanati 2; csere: Vukolic 10; Fülöp; Hole; Kutasi; Perger; Rédei; Vajda.

A hazai csapat már az első percben magához ragadta a kezdeményezést. A negyedik percre már nyolcpontos előnyre tettek szert Vajda József tanítványai. A játékrész derekán kiegyenlített a TF, de Horváth, Vukolic és Puszta kosaraival ismét a PKC-nál volt az előny.

A második negyedben egy nagyon koncentrált, jól védekező Pápát láthattunk, amely a támadóoldalon is eredményes tudott lenni. Ennek köszönhetően a félidőre 16 pont előnnyel mehettek.

A harmadik játékrész is nagy küzdelmet hozott. A TF egész pályás letámadást alkalmazott, ami kiegyenlítetté tette a játékot. A vendégek 9 pontra zárkóztak a 28. percben, ám ekkor Puszta Dávid nagy hármasa átlendítette a Pápát a holtponton.

Az utolsó 10 perc sok izgalmat tartogatott, ennek megfelelően mindkét csapat mindent beleadott. A TF kissé közelebb zárkózott, de a hazaiak tartották 10 pont körüli előnyüket. A 38. percben 58:48-nál Puszta Dávid ismét egy hármassal jelentkezett, amellyel lényegében eldöntötte a mérkőzést.

A Pápa nagyon értékes győzelmet aratott a TF Budapest ellen egy jó iramú, küzdelmes mérkőzésen. Puszta, Keresztes, Németh és Vukolic is elérte a 10 pontot, valamint nagyot védekezve sok hibát kényszerítettek ki. A Pápa csapatként játszott jól, mindenki kivette a részét a pálya mindkét oldalán. Lepattanózásban (37-25) és kiosztott gólpasszokban (16-6) is ellenfelük fölé kerekedtek, Emellett 53%-kal céloztak mezőnyből, a jó védekezésnek köszönhetően ellenfelüknek 32%-os mutatót engedélyeztek.