Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2017. Február 23. 18:49, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Érkezik a tavasz egyre több a szabadtéri tűz

Érkezik a tavasz egyre több a szabadtéri tűz

Az elmúlt napok tavaszias időjárása miatt megemelkedett a szabadtéri tűzesetek száma: idén eddig 430 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat, csak ezen a héten 42 ilyen tűz volt

- hívta fel a figyelmet csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF). A veszélyt a száraz aljnövényzet és az avar jelenti, ami csapadékmentes időjárás miatt könnyen meggyulladhat - írta az OKF, kiemelve: az esetek 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza. Az időnként jelentős kárral járó tüzek a szabadtéri égetés szabályainak betartásával megelőzhetőek - tették hozzá.

A szabályok megszegése tűzvédelmi bírságot szabhatnak ki - írta az OKF, kifejtve: ha valaki úgy éget zöldhulladékot a kertjében, hogy azt nem engedélyezi önkormányzati rendelet, vagy nem az abban meghatározott időben végzi: az 20 ezertől 60 ezer forintig terjedő bírságra számíthat. Az engedély nélküli külterületi égetésért is minimum 50 ezer, de akár fél millió forintos bírság is járhat, s ha akkora tűz keletkezik, ami miatt a tűzoltóknak be kell avatkoznia, 20 ezer forinttól 3 millió forintig is terjedhet a bírság - olvasható az OKF közleményében.

Címkék: szabadtér, tűz, tűzoltó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés

Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság

Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.