Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2013. Január 09. 12:08, szerda | Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság

Erkély jelenet, avagy tolvajok az erkélyen!

Erkély jelenet, avagy tolvajok az erkélyen!

Az erkélyén bújt meg a rendőrök elől az a két fiatal, aki lopási szándékkal keresett fel egy épülőben levő pápai épületet.

A Pápai Rendőrkapitányság ügyeletét egy magát megnevezni nem kívánó személy tájékoztattajanuár 3-án arról, hogy egy pápai lakatlan házból épp a hívást megelőzően adott ki két személy egyparabolaantennát.

A rendőrök azonnal a helyszínre siettek, majd egyikük bemászott a félkész házba, és gyanítva,hogy az elkövetők még mindig bent tartózkodhatnak, a keresésükre indult. A földszintenkörülnézve senkit nem talált, ezért elindult az emeletre. A lépcsőn felérve kijutott egy félkészerkélyre, ahol rátalált két falhoz lapuló fiatalemberre.

A fiatalok kezdetben arra hivatkoztak, hogy a házba begurult labdájukat keresték, majd későbbbeismerő vallomást tettek. Elmondták, hogy azért mentek be a házba, hogy ott körülnézzenek, ésamennyiben találnak valamit, azt kilopják onnan. Volt egy harmadik társuk is, aki az utcán vártrájuk, de miután átvette tőlük a talált két parabolaantennát, távozott. Ők visszamentek a házba,hogy további zsákmány után nézzenek, ám hamarosan megérkeztek a rendőrök, ezért az erkélyenrejtőzködtek el.

A három férfi ellen lopás vétsége miatt indult büntetőeljárás.

Címkék: lopás, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.