Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2018. Január 25. 21:36, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Emberölés miatt ítéltek el egy édesanyjáról nem gondoskodó férfit

Emberölés miatt ítéltek el egy édesanyjáról nem gondoskodó férfit

Emberölés miatt ítélt el a Miskolci Törvényszék egy miskolci férfit, aki nem gondoskodott idős, magatehetetlen édesanyjáról, ezért az asszony otthonában, magára hagyottan elhunyt

- közölte a bíróság az MTI-vel csütörtökön. A tájékoztatás szerint a férfi évek óta egy lakásban élt Miskolcon édesanyjával, akinél 2006-ban jelentkeztek először az agysorvadás tünetei. A vádlott észlelte, hogy anyja egyre rosszabb egészségi állapotban van, azonban nem vitte orvoshoz, és korábban szedett gyógyszereit sem íratta fel.

Az asszony a halálát megelőző két hónapban az ágyból nem kelt fel, orvost továbbra sem hívott hozzá a fia. A nő mozgásképtelenné vált, önállóan nem volt képes enni és inni sem, ennek ellenére fia több napra magára hagyta, amikor visszatért a lakásba édesanyját holtan találta.

A bíróság kimondta: a vádlottnak kötelessége lett volna édesanyjáról gondoskodni, hozzá orvost hívni, azonban ezt elmulasztotta, halála megfelelő gondozással, ápolással, táplálással elodázható lett volna.

A törvényszék a férfit különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt 12 év fegyházbüntetésre ítélte. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett. A büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Címkék: emberölés, miskolc

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást

A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -

2026. Február 22. 09:10, vasárnap | Belföld

Nem létező számok alapján hirdetett győzelmet Orbán Viktor

Vitát váltott ki az ajánlásgyűjtésről szóló kormánypárti kommunikáció a hétvégén, miután Orbán Viktor Facebook-oldalán egy olyan videó jelent meg, amely szerint „fölényes fideszes győzelem” született az aláírásgyűjtésben.

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).